Dożynki parafialne

Dnia 3 września przeżywaliśmy w naszej parafii Dożynki Parafialne. Licznie zebrani parafianie uczestniczyli we mszy świętej o godz. 12.00. Poszczególne sołectwa przyniosły w podzięce wykonane własnoręcznie przepiękne wieńce dożynkowe.

Ks. Proboszcz w homilii m.in nawoływał:

…W roku, którym obchodzimy 100 lecie Objawień Fatimskich przynosimy przed Ołtarz Pana owoc pracy rąk ludzkich, by dziękować Bogu za obfite plony. Wyrazem naszej wdzięczności są te kolorowe wieńce.
Pragniemy dziś w sposób szczególny zagłębić się i rozmyślać nad tą piękną modlitwą jaką jest różaniec, modlitwa do której nawoływała Matka Boża dzieci z Fatimy. Przypomnijmy sobie jakie to były czasy, gdy Rolnicy zanosili swoje modlitwy na polu, proszą Boga o błogosławieństwo. Matka Boża dziś również nawołuje: powróćcie do modlitwy różańcowej.. Modląc się ta modlitwą będziemy mieli pokój w sercu, a gdy będziemy mięli pokój w naszych sercach, to tego pokoju nie braknie nigdy w naszej rodzinie, naszych miastach, państwach. Zawierzajmy Matce Bożej nasze życie, nasze rodziny. Zaufajmy Matce, która zawsze wstawi się za tym, który ucieka się do niej w modlitwie, a już szczególnie modlitwie różańcowej. Nie bójmy się wtulić w Maryję, aby otoczyła nas płaszczem swej Matczynej Opieki, Ona zawsze nam pomoże jeśli tylko zechcemy się do Niej uciekać.

Przyjdź oddaj siebie, swoje życie, swoją rodzinę Matce Bożej.. Po prostu zaufaj!..

Po zakończonej Eucharystii odbył się Festyn na placu przy kościele. Nie mogło zabraknąć dobrego jedzenia, oczywiście można było zakupić losy, który każdy krył jakąś nagrodę. Przygotowane były także różne atrakcje dla dzieci oraz zabawa taneczna dla dorosłych. Na zakończenie festynu wylosowano nagrody główne jakimi były m. in. drony czy kolacje dla dwojga.

Cały dochód z festynu przeznaczony został na dzieci z Oratorium im. św. Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas by przygotować Festyn Dożynkowy.. Wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ!