Powitanie figury św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

W środę 11 kwietnia do naszej Parafii, która reprezentowała cały dekanat szpetalski, przyjechali Ojcowie Michalici, którzy przywieźli Figurę Świętego Michała Archanioła z cudownej groty objawień na Gargano.

MICHAŁ ARCHANIOŁ PRZYBYŁ DO NASZEJ OJCZYSTEJ ZIEMI Z WŁOSKIEGO SANKTUARIUM NA GÓRZE GARGANO. GDZIEKOLWIEK SIĘ POJAWI, TŁUMY LUDZI MODLĄ SIĘ I PROSZĄ O JEGO POMOC W WALCE ZE ZŁEM. POLACY ODKRYWAJĄ NA NOWO JEGO WIELKOŚĆ.

Michał, najważniejszy spośród aniołów obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. Bł. Bronisław Markiewicz, założyciel zgromadzenia zakonnego księży michalitów uważał za Ojcami Kościoła, że św. Michał po Matce Bożej odbiera największą cześć w niebie. Ostatnio w Polsce to peregrynacja figury pochodzącej z sanktuarium w Monte Sant’ Angelo, która z inicjatywy księży michalitów rozpoczęła się w 2013 roku. (zaczerpnięte ze str. http://www.nawiedzeniefigury.pl/)

Na powitanie figury na czele z Ks. Dziekanem kan. Henrykiem Wysockim oraz Ks. Proboszczem kan. Dariuszem Fabisiakiem, w obecności Księży całego naszego dekanatu przybyli Strażacy oraz wierni Parafianie. Powitanie odbyło się na zewnątrz kościoła. W uroczystej procesji Figura Michała Archanioła została wniesiona do kościoła, Ks. Proboszcz nałożył piękną koronę na głowę Archanioła. Następnie słowa powitania skierowane zostały przez dzieci, dorosłych oraz Ks. Dziekana. Podczas sprawowanej Eucharystii O. Piotr przybliżył nam ważność Świętego Michała Archanioła oraz jakże ważna jest ta dzisiejsza uroczystość dla naszej Parafii, naszych rodzin.. Na zakończenie mszy przed Najświętszym Sakramentem odbyła się modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, która zakończona była indywidualnym błogosławieństwem, a na koniec wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Po skończonej mszy świętej, każdy obecny mógł złożyć swoje prośby u stóp Michała Archanioła, każdy mógł dotknąć figury. Można było również przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła.